Sort by

Kaisersoze has logged 58 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
M

M

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
City Lights

City Lights

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Balto

Balto

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Final Wish

The Final Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Heist

The Last Heist

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadly Detention

Deadly Detention

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Crew

The Crew

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Redcon-1

Redcon-1

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry