Sort by

Kaisersoze has logged 671 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★½
Edit this entry  
30
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
Edit this entry  
23
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Trauma Center

Trauma Center

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Furies

The Furies

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tales from the Lodge

Tales from the Lodge

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Mask of Thorn

Mask of Thorn

2019
×
Edit this entry  
03
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Edit this entry  
02
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Birth of the Living Dead

Birth of the Living Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Seventh Sign

The Seventh Sign

1988
×
★★
Edit this entry  
21
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Portals

Portals

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★½
Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robert the Bruce

Robert the Bruce

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Edit this entry