• Blood Red Sky

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Things Heard & Seen

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Marksman

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Ava

    ★★

  • You Should Have Left

    ½

  • The Rental

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★★

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ½