riannah has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
cat city

cat city

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
find true love

find true love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bobo the Monkey

Bobo the Monkey

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
mask dog

mask dog

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
kittykat96

kittykat96

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
rain

rain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
OPAL

OPAL

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
14
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★
Read the review Edit this entry