Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
27
If Every Girl Had A Diary

If Every Girl Had A Diary

1990
×
Edit this entry  
26
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Animation from Cape Dorset

Animation from Cape Dorset

1973
×
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hopiit

Hopiit

1982
×
Edit this entry  
21
Dead Hooker in a Trunk

Dead Hooker in a Trunk

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shining Sex

Shining Sex

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Balangiga: Howling Wilderness

Balangiga: Howling Wilderness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Diane

Diane

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sick

Sick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Name Is Kahentiiosta

My Name Is Kahentiiosta

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
all-around junior male

all-around junior male

2012
×
Edit this entry  
16
I Want to Know Why

I Want to Know Why

1994
×
Edit this entry  
16
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Christmas at Moose Factory

Christmas at Moose Factory

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fainting Spells

Fainting Spells

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
All Square

All Square

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fainting Spells

Fainting Spells

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ceremonial

Ceremonial

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Rectangle

Black Rectangle

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Full of Fire

Full of Fire

2013
×
Edit this entry  
13
Smudge Series

Smudge Series

2013
×
Edit this entry  
13
Lake

Lake

2019
×
Edit this entry  
13
Deaf and Mute Heroine

Deaf and Mute Heroine

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halpate

Halpate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Glass Chin

Glass Chin

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love & Saucers

Love & Saucers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rope Cosmetology

Rope Cosmetology

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tales of Hoffmann

The Tales of Hoffmann

1951
×
Read the review Edit this entry  
02
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Day in the Life of... The Cosmopolitan Girls

A Day in the Life of... The Cosmopolitan Girls

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
Casual Sex?

Casual Sex?

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spittoon

Spittoon

1981
×
Read the review Edit this entry  
28
Inflatable Sex Doll of the Wastelands

Inflatable Sex Doll of the Wastelands

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Short Story

A Short Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Double Feature

A Double Feature

×
Edit this entry