Sort by

Kade has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
David

David

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Departures

Departures

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legend

Legend

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry