Sort by
  • The Northman

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • I See You

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Greta

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Sweet Country

    ★★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Blair Witch

    ★★½

  • Lights Out

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • The BFG

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Boss

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • Hush

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Triple 9

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • The Gallows

    ★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Chappie

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • Tangerine

    ★★★★★

  • Is This the Real World

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Dracula Untold

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Still Alice

    ★★★