• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The 8th Day of the Week

  • If Anything Happens I Love You

  • Spenser Confidential

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★½

  • Promising Young Woman

  • Bad Boys for Life

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • 1917

    ★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ½

  • In the Tall Grass

    ½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Bad Education

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • When They See Us

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

    ½

  • 27th of Shaban

  • Shazam!

    ★★

  • The Rat

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★½

  • Good Boys

  • For Sama

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Glass

  • Escape Room

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

  • Instant Family

    ★½

  • Creed II