Sort by

k_ng has logged 33 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Literally, Right Before Aaron

Literally, Right Before Aaron

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Voyeur

Voyeur

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dinner

The Dinner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Air Bud

Air Bud

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Air Bud: Spikes Back

Air Bud: Spikes Back

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Air Bud: Seventh Inning Fetch

Air Bud: Seventh Inning Fetch

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Air Bud: World Pup

Air Bud: World Pup

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Air Bud: Golden Receiver

Air Bud: Golden Receiver

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry