• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • MLK/FBI

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Artemis Fowl

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Trolls World Tour

  • The Hunt

  • Mulan

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

  • Jumanji: The Next Level

  • Spies in Disguise

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Black and Blue

  • The Jesus Rolls

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Gemini Man

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Harriet

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

  • Collective

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Dora and the Lost City of Gold

  • The Angry Birds Movie 2

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★