Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★½
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry