kate has written 90 reviews for films rated ★★★★★ .

  • Oppenheimer

    Oppenheimer

    ★★★★★

    BARBIEHEIMER WEEKEND A ROARING SUCCESS. this was horrifying and very well done

  • Barbie

    Barbie

    ★★★★★

    THANK GOD FOR MICKEY MOUSE CLUBHOUSE THE KPOP TRAINEE SYSTEM OF THE WEST FOR TEACHING GOSLING HOW TO SING AND EMOTE.

  • j-hope IN THE BOX

    j-hope IN THE BOX

    ★★★★★

    CRIED SO MUCH I LOVE YOU JHOPE YOURE THE BEST IN THE FUCKING WORLD LOLLA WAS THE BEST EXPERIENCE OF MY LITTLE LIFE.

  • Raging Bull

    Raging Bull

    ★★★★★

    still good

  • SUGA: Road to D-DAY

    SUGA: Road to D-DAY

    ★★★★★

    min yoongi i love you

  • j-hope IN THE BOX

    j-hope IN THE BOX

    ★★★★★

    CANNOT BELIEVE I SAW THIS IRL AMAZING MOVIE

  • Decision to Leave

    Decision to Leave

    ★★★★★

    perfection

  • The Banshees of Inisherin

    The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

    WHAT IS IT ABOUT THE ARAN ISLANDS THAT MAKE PPL SO MORBID!!! this was like. so sad actually lmfao

  • Bones and All

    Bones and All

    ★★★★★

    what the actual fuck

  • SHINee World V

    SHINee World V

    ★★★★★

    greatest show of all time i have seen this like 10 times

  • On the Waterfront

    On the Waterfront

    ★★★★★

    some of the best acting ever captured on screen. elia kazan is in hell for snitching btw. but nothing can take away from the sheer emotional power of brando realising he can't trust anyone or anything anymore. 

    it was you, charley.

  • Labyrinth

    Labyrinth

    ★★★★★

    cinema.