Sort by

hi i’m justin has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry