Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Where the Truth Lies

Where the Truth Lies

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King's Man

The King's Man

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Phileine Says Sorry

Phileine Says Sorry

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Congress

The Congress

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry