Sort by

JWer has logged 258 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shogun's Shadow

Shogun's Shadow

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Iceman Cometh

The Iceman Cometh

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Secret of Convict Lake

The Secret of Convict Lake

1951
×
★★★
Edit this entry  
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★
Edit this entry  
27
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Edit this entry  
26
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Edit this entry