Sort by

Jack has logged 47 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rango

Rango

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life in a Day 2020

Life in a Day 2020

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Next

Next

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Malice

Malice

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry