Sort by
  • Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

    ★★

  • Stay on Board: The Leo Baker Story

    ★★★★

  • Prey

    ★★½

  • D.B. Cooper: Where Are You?!

    ★★

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Sunbelly

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Ferry

    ★★★★

  • The Amnesia Fortnight Movie

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Gremlin Foundry

    ★★★★★

  • Under the Volcano

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Pelé

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Kiss the Ground

    ★★★★

  • GIMS: On the Record

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★½

  • Becoming

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • LA Originals

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½