Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Luck

Luck

2022
×
Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Repossessed

Repossessed

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
This is GWAR

This is GWAR

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Dream House

Dream House

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alpha and Omega

Alpha and Omega

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
½
Edit this entry  
13
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Acorn Princess

The Acorn Princess

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Long Way North

Long Way North

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★½
Edit this entry