corey has logged 76 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shocker

Shocker

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
Read the review Edit this entry  
19
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Demons

Demons

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry