jutangclan has logged 347 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry