Sort by
  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Wedding Day

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • In the Heights

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Ashfall

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Suspiria

    ★½

  • Avengers: Infinity War

  • Mandy

    ★★★★

  • Keys to the Heart

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Based on a True Story

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • The Great Wall

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • The Age of Shadows

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • 31

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Shinjuku Swan

    ★★★

  • Son of Saul

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • Set Fire to the Stars

    ★★★★½

  • Cooties

    ★★★½

  • Wood Job!

    ★★★★

  • Open Windows

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • RED 2

    ★★★★½

  • Venus in Fur

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★½

  • G.I. Joe: Retaliation

    ★★★½

  • The Grandmaster

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★½

  • Lesson of the Evil

    ★★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Masquerade

    ★★★★

  • Vamps

    ★★★★

  • Excision

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Flowers of War

    ★★★★

  • War Horse

    ★★★½

  • Warriors of the Rainbow: Seediq Bale - Part 1: The Sun Flag

    ★★★½

  • The Artist

    ★★★★★

  • Tomorrow's Joe

    ★★★

  • The Butcher, the Chef, and the Swordsman

    ★★★

  • 13 Assassins

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • The Ghost Writer

    ★★★★½