justmiaslife has logged 33 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
18
Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

2021
×
Edit this entry  
15
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ray

Ray

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Edit this entry  
06
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
Edit this entry  
06
Audrey

Audrey

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
02
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
Edit this entry  
02
Colette

Colette

2020
×
Edit this entry