• Army of the Dead

  • Fried Barry

    ★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★★

  • Joker

  • La Llorona

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Death Wish

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • The Evil Within

    ★★★★½

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Train to Busan

  • Custody

  • The Night Before

  • Patchwork

    ½

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • It Follows

  • X-Men: Days of Future Past

  • The Babadook

  • The Wolf of Wall Street

  • Gravity

    ½

  • Evil Dead

  • Django Unchained

  • V/H/S

  • The Avengers

  • The Cabin in the Woods

  • The Human Centipede 2 (Full Sequence)

  • Drive

  • Thor

  • The Social Network

  • I Saw the Devil

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • I Spit on Your Grave

  • A Serbian Film

  • Iron Man 2

  • Shutter Island

  • Tucker and Dale vs. Evil

  • Zombieland

  • Rampage

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • Thirst

  • The House of the Devil

  • Drag Me to Hell

  • Watchmen

  • Synecdoche, New York

  • Eden Lake

  • Burn After Reading

  • Martyrs

  • The Midnight Meat Train

  • The Dark Knight

  • The Strangers

  • Iron Man

  • Let the Right One In