• Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Cleaners

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Invisible

    ★½

  • Undone

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • John Denver Trending

    ★★★½

  • Fuccbois

    ★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★½

  • Ang Huling El Bimbo

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Climb

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★