Sort by

Justin has logged 263 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Star Final

Five Star Final

1931
×
★★★½
Edit this entry  
30
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
30
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★
Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Through the Night

All Through the Night

1942
×
★★½
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gentleman Jim

Gentleman Jim

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Edit this entry  
30
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
16
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
12
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Angel

Black Angel

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harvard Beats Yale 29-29

Harvard Beats Yale 29-29

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nirvana: Live at the Paramount

Nirvana: Live at the Paramount

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pearl Jam: MTV Unplugged

Pearl Jam: MTV Unplugged

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry