• The Batman

    ★★★★★

  • The Wages of Sin

  • Antlers

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Cadaver

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • Klaus

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

  • How to Build a Girl

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

  • The Assistant

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

  • Rocketman

  • Aladdin

  • Us

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Velvet Buzzsaw

  • The Vast of Night

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Malevolent

  • Venom

  • Apostle

  • Hold the Dark

  • The Wind

    ★★½

  • Halloween

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Tales from the Hood 2

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★