Sort by
  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Knives Out

  • Joker

  • Parasite

  • CBGB

    ★★★

  • Inception

  • Pulp Fiction