Justin has logged 76 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gaslight

Gaslight

1944
×
Read the review Edit this entry  
31
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
District B13

District B13

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spellbound

Spellbound

1945
×
Read the review Edit this entry  
29
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
Read the review Edit this entry  
29
The Bitter Ash

The Bitter Ash

1963
×
Read the review Edit this entry  
29
Highway 61

Highway 61

1991
×
Read the review Edit this entry  
29
South Pacific 1942

South Pacific 1942

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Skinner

Skinner

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Curse of the Screaming Dead

The Curse of the Screaming Dead

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weasels Rip My Flesh

Weasels Rip My Flesh

1979
×
Read the review Edit this entry  
25
Droid

Droid

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saurians

Saurians

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Attack of the Killer Refrigerator

Attack of the Killer Refrigerator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wicked Lady

The Wicked Lady

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Red the Half Breed

Red the Half Breed

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hanging Garden

The Hanging Garden

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
A Scream from Silence

A Scream from Silence

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Funny Family

Funny Family

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Year

Another Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig's Law

Pig's Law

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
Edit this entry  
17
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rip-Off

Rip-Off

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
It Conquered Hollywood! The Story of American International Pictures

It Conquered Hollywood! The Story of American International Pictures

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
Edit this entry  
15
The Ernie Game

The Ernie Game

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Goin' Down the Road

Goin' Down the Road

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skip Tracer

Skip Tracer

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read prior review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry