Justin has logged 782 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Happy New Year

Happy New Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The King of the Streets

The King of the Streets

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bodyguard

The Bodyguard

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
Edit this entry  
28
Caliber 9

Caliber 9

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nitro

Nitro

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mayhem

Mayhem

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Heart of Dragon

Heart of Dragon

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Immortal Demon Slayer

Immortal Demon Slayer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amanita Pestilens

Amanita Pestilens

1963
×
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Great Great Great

Great Great Great

2017
×
Edit this entry  
23
Between Friends

Between Friends

1973
×
Read the review Edit this entry  
23
Dream Life

Dream Life

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puppet Master vs Demonic Toys

Puppet Master vs Demonic Toys

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prancer

Prancer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saint

Saint

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Seeds

Bad Seeds

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dangal

Dangal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Hill

Red Hill

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold Prey II

Cold Prey II

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ernest Goes to Jail

Ernest Goes to Jail

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Geisha Assassin

Geisha Assassin

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ernest Goes to Camp

Ernest Goes to Camp

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paradox

Paradox

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry