Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insanity

Insanity

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Disembodied

Disembodied

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Dark

In the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Screamplay

Screamplay

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hell's Highway

Hell's Highway

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Haunted School

Haunted School

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pizza

Pizza

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Tiktik: The Aswang Chronicles

Tiktik: The Aswang Chronicles

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Lovely Devils

Lovely Devils

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We're Going to Eat You

We're Going to Eat You

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Party

Halloween Party

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Whaley House

The Haunting of Whaley House

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Sanak

Sanak

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bigfoot vs. Zombies

Bigfoot vs. Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bigfoot vs Megalodon

Bigfoot vs Megalodon

×
½
Read the review Edit this entry  
14
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Driller

Driller

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Widow Blue!

Widow Blue!

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hardgore

Hardgore

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fungicide

Fungicide

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Chinese Ghost Story: The Tsui Hark Animation

A Chinese Ghost Story: The Tsui Hark Animation

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Haunting Fear

Haunting Fear

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio's Revenge

Pinocchio's Revenge

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Psychon Invaders

Psychon Invaders

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Horrors

House of Horrors

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Monster

Night Monster

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Unseen Evil 2

Unseen Evil 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Raven

The Raven

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Blades

Blades

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight

Midnight

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry