Sort by

justforfun5 has logged 492 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The First Hope

The First Hope

2013
×
Edit this entry  
28
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
Edit this entry  
28
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
Edit this entry  
27
Teenage Cocktail

Teenage Cocktail

2016
×
Edit this entry  
27
Foureyes

Foureyes

2013
×
Edit this entry  
27
The Signal

The Signal

2015
×
½
Edit this entry  
27
Operation Wonderland

Operation Wonderland

1951
×
Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Yes-People

Yes-People

2020
×
Edit this entry  
26
Moongirl

Moongirl

2005
×
Edit this entry  
26
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★★★★
Edit this entry  
26
At The Tattooist

At The Tattooist

2010
×
½
Edit this entry  
26
Strobe

Strobe

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
Edit this entry  
25
How to Fish

How to Fish

1942
×
Edit this entry  
25
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
Edit this entry  
25
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
Edit this entry  
25
Mt. Wolf: Soteria

Mt. Wolf: Soteria

2017
×
Edit this entry  
25
Snackpocalypse

Snackpocalypse

2014
×
Edit this entry  
25
The Pavement

The Pavement

2015
×
Edit this entry  
25
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Edit this entry  
25
Winter's Blood

Winter's Blood

2019
×
Edit this entry  
25
Charlie Brown: Blockhead's Revenge

Charlie Brown: Blockhead's Revenge

2011
×
½
Edit this entry  
25
A Therapy

A Therapy

2012
×
Edit this entry  
25
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Edit this entry  
25
Clown

Clown

2010
×
Edit this entry  
25
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Clown

Clown

2020
×
Edit this entry  
24
Blue Lagoon: The Awakening

Blue Lagoon: The Awakening

2012
×
½
Edit this entry  
24
Return to the Blue Lagoon

Return to the Blue Lagoon

1991
×
Edit this entry  
24
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
★★
Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Edit this entry  
18
La luna

La luna

2011
×
Edit this entry  
18
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
Edit this entry  
18
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
Edit this entry