• First Love

    ½

  • The Lost Girls

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Firestarter

    ★★

  • Senior Year

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★½

  • Downton Abbey: A New Era

  • Choose or Die

    ★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bad Guys

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • The Adam Project

    ½

  • The Weekend Away

    ★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • The In Between

    ★½

  • Tall Girl 2

  • Uncharted

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

  • Marry Me

    ★½

  • Through My Window

  • Jackass Forever

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The King's Daughter

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Mother/Android

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Sing 2

    ★½

  • Adele One Night Only

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ½

  • Hypnotic

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Robin Robin

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ½

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth