Bryan has logged 18 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rocking Horse Winner

The Rocking Horse Winner

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alan Partridge - Mid-Morning Matters

Alan Partridge - Mid-Morning Matters

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goltzius & the Pelican Company

Goltzius & the Pelican Company

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hard Luck

Hard Luck

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Front Page

The Front Page

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Front Page

The Front Page

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Switching Channels

Switching Channels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry