• Val

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Dylan Moran: Dr Cosmos

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • 76 Days

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Life in A Day

    ★★★

  • The Vote

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Tom Walker: Very Very

    ★★★★

  • The Black Emperor of Broadway

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • It's True, It's True, It's True: Artemisia on Trial

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Rebuilding Paradise

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Rich Hall's Red Menace

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Making Waves : The Art of Cinematic Sound

    ★★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • Our Planet: Behind The Scenes

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The New King of Comedy

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Red

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • The Nightingale

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★