• Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Good House

    ★★

  • Srikandi

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • Oscar Peterson: Black + White

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dashcam

  • Dionne Warwick: Don't Make Me Over

    ★★★

  • The Infantas

  • Beity

  • Fanmi

  • DEFUND

  • Hold Your Fire

    ★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Earwig

    ★★

  • To Kill the Beast

    ★★★

  • Kicking Blood

    ★★½

  • As in Heaven

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Attica

    ★★★½

  • Dug Dug

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Inexorable

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Out of Sync

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Encounter

    ★★½

  • Julia

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • The Card Counter

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Three Minutes - A Lengthening

    ★★★★

  • Learn to Swim

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★

  • Love, Dad

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Buddy Guy: The Blues Chase The Blues Away

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Displaced

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★