Sort by

Juno has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Surge

Surge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill

Bill

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
National Theatre Live: Julius Caesar

National Theatre Live: Julius Caesar

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Des

Des

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry