Sort by

junjunny has logged 297 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Tokyo Night

Paranormal Activity: Tokyo Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry