Sort by
  • Dancing on Glass

    ★★★★

  • Umma

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★

  • Master

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Short Vacation

    ★★★★

  • Daughters

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Maid

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Moonlit Winter

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • My Sweet Grappa Remedies

    ★★★★

  • Badla

    ★★★★★

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★

  • May the Devil Take You

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Novitiate

    ★★★★

  • Catfight

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The World of Us

    ★★★★★

  • Pale Moon

    ★★★½

  • A Girl at My Door

    ★★★½

  • Final Recipe

  • After Earth

  • Mama

    ★★

  • The Lady

    ★★★★

  • Sucker Punch

    ★★★

  • True Legend

    ★★

  • Cracks

    ★★★★

  • Skin

    ★★★★★

  • Babylon A.D.

    ★★

  • Far North

    ★★★★

  • Sunshine

    ★★½

  • 15 Park Avenue

    ★★★★★

  • Memoirs of a Geisha

    ★★★½

  • Æon Flux

    ★★

  • Café Lumière

    ★★★

  • The Touch

    ★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★½

  • Moonlight Express

    ★★½

  • Flowers of Shanghai

    ★★★★★

  • Last Night

    ★★★

  • The Soong Sisters

    ★★½

  • The Stunt Woman

    ★★★★★

  • Fire

    ★★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★

  • Double Happiness

    ★★★★

  • The Diary of Evelyn Lau

    ★★★★

  • Tai-Chi Master

    ★★★½

  • Supercop 2

    ★★★★

  • Holy Weapon

    ★★★

  • The Heroic Trio

    ★★★★★

  • Lovely Devils

    ★★★★

  • Belladonna of Sadness

    ★★★

  • Devi

    ★★★★★