• House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • My Teacher, My Obsession

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Lure

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★★★½

  • The Final Girls

    ★★★½

  • Wuthering High

    ★★½

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Heaven Adores You

    ★★★★

  • Life Partners

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • All Cheerleaders Die

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Love 911

  • Spring Breakers

    ★★★

  • That's My Boy

    ★★★

  • Geek Charming

  • J. Edgar

    ★★★½

  • A Monster in Paris

    ★★★

  • Barbie: Princess Charm School

    ★★★½

  • Monte Carlo

    ★★★½

  • Country Strong

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Ramona and Beezus

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★½

  • Death at a Funeral

    ★★★½

  • I'm Here

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Bring It On: Fight to the Finish

    ★★★½

  • Hannah Montana: The Movie

    ★★★½

  • Twilight

    ★★★★½

  • Saw V

    ★★★½

  • Saw IV

    ★★★★

  • Hairspray

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Surf's Up

    ★★★★★

  • Drive Thru

    ★★½

  • Paranoid Park

    ★★★★

  • Water Lilies

    ★★★½

  • Saw III

    ★★★½

  • Accepted

    ★★★½

  • Read It and Weep

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★½

  • Candy

    ★★★★

  • She's the Man

    ★★★½