Julps2 has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
Genesis

Genesis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★½
Edit this entry  
15
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Making Dazed

Making Dazed

2005
×
Edit this entry  
08
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry