Julps2 has logged 129 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Asterix Conquers America

Asterix Conquers America

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★½
Edit this entry  
16
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadline - U.S.A.

Deadline - U.S.A.

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The River

The River

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
18
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
1991

1991

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flashwood

Flashwood

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Echo

Echo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry