Sort by

tara has logged 157 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fired Up!

Fired Up!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kahaani 2

Kahaani 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Challenge

The Challenge

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry