• Sarah Silverman: Someone You Love

    Sarah Silverman: Someone You Love

    ★★★

    Not sure if it's just me but does Sarah look bored with her own new material? Not her best work by a longshot, but pretty not terrible overall.

  • The Shark Is Still Working: The Impact & Legacy of 'Jaws'

    The Shark Is Still Working: The Impact & Legacy of 'Jaws'

    ★★★½

    A bit on the long side but fascinating for movie fans and especially horror fans.

  • Beautiful Girls

    Beautiful Girls

    ★★½

    Not even a great soundtrack can hide the fact that these characters are all THE FUCKING WORST. Each and every one of them.

  • John Mulaney: Baby J

    John Mulaney: Baby J

    ★★★★

    Undeniably there's a big amount of damage control here, but even with the calculation it's still pretty good.

  • Tongues Untied

    Tongues Untied

    ★★★★½

    Like watching a mausoleum of lost lives.

  • The Pope's Exorcist

    The Pope's Exorcist

    ★★★

    Loud, dumb and full of bad CGI, but entertaining enough.

  • The River

    The River

    ★★★½

    Pretty good, kinda boring in the middle but overall pretty good.

  • The Invitation

    The Invitation

    ★★★½

    It's like a Fear Street movie and I mean that in a good way.

  • Red Rocket

    Red Rocket

    ★★★★½

    God, living in the States seems like a fucking living hell.

  • F9

    F9

    ★★★★

    God I love these stupid movies.

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

    Meh.

  • Don't Worry Darling

    Don't Worry Darling

    ★★★★

    Way better than its reputation suggests.