Sort by
  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Sick

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • I Love My Dad

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Cursed

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • The Sadness

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Cinderella III: A Twist in Time

    ★★★

  • Pelts

    ★★★½

  • For Your Consideration

    ★★★½

  • Let's Go to Prison

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • Flags of Our Fathers

    ★★★

  • Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film

    ★★★½

  • The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

    ★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • The Woods

    ★★★½

  • Jackass Number Two

    ★★★½

  • Infamous

    ★★★½

  • Stranger Than Fiction

    ★★★★

  • Idiocracy

    ★★★★½

  • The Wicker Man

    ★★★

  • Snakes on a Plane

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★★

  • Strangers with Candy

    ★★★★

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★½

  • Halloween: 25 Years of Terror

    ★★★

  • Lady in the Water

  • Superman Returns

    ★★★

  • I'll Always Know What You Did Last Summer

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Monster House

    ★★★½

  • A Prairie Home Companion

    ★★★★½

  • The Omen

    ★★★½

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★½

  • Clerks II

    ★★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★½

  • X-Men: The Last Stand

    ★★★½

  • Shortbus

    ★★★½

  • Poseidon

    ★★★½

  • United 93

    ★★★★★

  • Jesus Camp

    ★★★★

  • Silent Hill

    ★★★

  • Friends with Money

    ★★★★

  • Slither

    ★★★★

  • Basic Instinct 2

    ★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★★

  • Final Destination 3

    ★★★

  • When a Stranger Calls

    ★★½

  • This Film Is Not Yet Rated

    ★★★★

  • Art School Confidential

    ★★★

  • The Night Listener

    ★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★½

  • The Ringer

    ★★½

  • Transamerica

    ★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★½

  • King Kong

    ★★★★