Sort by

Jack has logged 45 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Edit this entry  
28
Humanité

Humanité

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★½
Edit this entry  
17
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Milla

Milla

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
08
Noriko's Dinner Table

Noriko's Dinner Table

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Céline

Céline

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry