• Squid Game

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • WW2 - OverSimplified

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Only the Brave

    ★★★★

  • The Vietnam War

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • M.F.A.

    ★★★½