Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
March of the Falsettos

March of the Falsettos

1981
×
Read the review Edit this entry  
12
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
26
Come Together

Come Together

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
19
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
19
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
Edit this entry  
17
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dog

Dog

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry