Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Your Place or Mine

    ★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • He's All That

  • The Suicide Squad

    ½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • After We Collided

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • The F**k-It List

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Swiped

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Book Club

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • SPF-18

  • I, Tonya

    ★★★

  • #realityhigh

    ½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Moonlight

    ★★½

  • Bad Moms

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • The DUFF

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Enough Said

    ★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Rock of Ages

    ½

  • What to Expect When You're Expecting

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Friends with Benefits

    ★★

  • Horrible Bosses

    ★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★

  • Bridesmaids

    ★★★