juliagehring has logged 32 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Odd Man Out

Odd Man Out

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry