Sort by

juliafletcher has logged 30 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Desolation

Desolation

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dismissed

Dismissed

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★½
Read the review Edit this entry